Dlaczego warto zrobić sobie profesjonalną sesję ciążową?

sesja ciążowa

Czy sesja ciążowa jest ważna?- odliczasz już dni do przybycia Twojego maleństwa! W zależności od tego, jak się czujesz na tym etapie ciąży, możesz nie być pewna, dlaczego warto zrobić sobie profesjonalną sesję ciążową.

Być może teraz nie czujesz się efektownie a może po prostu nie masz pewności, czy profesjonalna sesja zdjęciowa zmieści się w Twoim budżecie. Chociaż są to przemyślenia do rozważenia, istnieje wiele dobrych powodów, aby uchwycić ten ekscytujący czas! Pozwól, że poniżej przedstawię Ci kilka moich ulubionych. :)

Świętuj swoją ciąże!

Pozwól sobie skupić się na nowym życiu, nad którym tak ciężko pracuje teraz Twoje ciało. Poczuj swoje emocje i uwolnij je. Skupienie się na pięknie tego, co tworzy Twoje ciało w tym nieco ekscytującym okresie, pomaga nie czuć się przytłoczoną zmianom jakie zachodzą w Twoim ciele. Poświęć czas na uchwycenie tych chwil i nie przejmuj się kilkoma dodatkowymi kilogramami. :)
Porozpieszczaj się! Weź dzień wolny. Umów się do fryzjera i kosmetyczki. A po sesji: na randkę z mężem!
Zgodnie z ogólną zasadą, sesje ciążowe są zwykle wykonywane między 28 a 36 tygodniem (lub siódmym a ósmym miesiącem ciąży). W tym czasie brzuch ma ładny okrągły kształt, a przyszła mama nadal czuje się komfortowo. Przed 28 tygodniem Twój brzuszek nie będzie tak widoczny a po 36 tygodniach brzuch zaczyna być ciężki i myśl o sesji może wydawać się męcząca.

Sesja ciążowa – Zachowaj cenne wspomnienia dla siebie i  swoich dzieci

Zdjęcia wyzwalają wspomnienia, uczucia, emocje… pomagają lepiej zapamiętać ten czas. Nawet jeśli nie dbasz o swoją pamięć, zapewniam Cię, że gdy Twoje dzieci będą starsze, będą zachwycone zdjęciami swojej ciężarnej mamy. Za kilka lat Twoje dzieci będą pytać, skąd się wzięły. Wykorzystaj jak najlepiej ten okres i pokaż im piękny album z Tobą (i nimi!), kiedy wzrastali w Tobie. Zaprezentuj im, jak pięknie wyglądałaś i jaka byłaś szczęśliwa nosząc je pod swoim sercem.
Niezależnie od tego, czy jest to Twoje pierwsze czy czwarte dziecko, Twoja ciąża to świetny czas na zrobienie zdjęć rodzinnych nie tylko z Tobą i Twoim partnerem, ale także z dziećmi. Jeśli poświęcasz czas na regularne sesje zdjęciowe, możesz sporządzić wspaniałą historię rozwoju swojej rodziny na przestrzeni lat – za co z pewnością wdzięczne będą Twoje dzieci a może potem i Twoje wnuki.

Zbliż się ze swoim partnerem

Ciąża czasami może być burzliwym okresem, nawet jeśli wszystko wydaje się być Ok :) . Sesja ciążowa, której celem jest uchwycenie kamienia milowego w Waszym związku, to świetny czas, aby zatrzymać się i zacieśnić więzi. Sesja ciążowa daje Tobie i Twojemu partnerowi szansę zastanowienia się nad wspólnym życiem i tym, jak wiele zmieniło się w Waszym związku od samego początku. Ponadto taka sesja ciążowa to świetny sposób na zaznaczenie wielkiej zmiany w życiu Waszej rodziny i tego, kim oboje jesteście, gdy stajecie się rodzicami.

Sesja ciążowa – Zaznacz ten magiczny moment w historii swojej rodziny

Wiele osób ma zdjęcia ślubne wiszące na ścianach w swoim domu ale wyobraź sobie, że na tych samych ścianach są zdjęcia z każdego etapu rozwoju Waszej rodziny – od małżeństwa do pierwszego dziecka, aż do chwili, gdy zostaniecie dziadkami. Zdjęcia ciążowe pokazują moment, który jest tak samo ważny jak dzień Twojego ślubu. Powitasz nowe dziecko w swoim życiu i domu! To zdecydowanie chwila, która zasługuje na profesjonalną fotografię, podobnie jak dzień Twojego ślubu.

Poniżej chciałabym Wam pokazać sesje ciążową Malwiny i Adama. Towarzyszył im jeż Ponczek. Który już mocno swoją obecność zaznaczył motywem na ich zimowym ślubie o którym pisaliśmy na naszym ślubnym blogu.
Byliśmy bardzo podekscytowani tą sesja, bo w końcu mogliśmy poznać Ponczka. I było to fajne przeżycie. Przy okazji usłyszeliśmy jak odpowiedzialne jest dbanie o takiego jeża.
Sesja ciążowa miała klimat bardzo podobny do sesji ślubnej Malwiny i Adama w górach. Taki też był zamysł naszego spotkania. Zdjęcia wyszły bez zadęcia, w kontakcie z naturą – oddając charakter przyszłych rodziców.