Zdjęcia z Chrztu Świętego

Zdjęcia z Chrztu Świętego
Zdjęcia z Chrztu Świętego Michaliny odbyły się w Parafii rzymskokatolickiej pw. świętego Bartłomieja Apostoła w Rogaszycach. Tą uroczystość fotografowałam z ogromną przyjemnością! Zaczęliśmy od przygotowań w domu i kilku portretów dziewczynki. Michalina, która widziała nas pierwszy raz, cały czas uśmiechała się do nas i była bardzo ciekawa.

Przez całą mszę była bardzo grzeczna i spokojna, a rodzice tej małej istotki to bardzo radośni i szczęśliwi ludzie – uśmiech z ich twarzy nie schodził ani na chwilę, dzięki temu powstał reportaż pełen szczerych emocji. :) Uroczystość zakończyła się małym przyjęciem w domu Michaliny, co uważam za wspaniały pomysł.

Jak fotografujemy Chrzest Święty?

Zazwyczaj zaczynamy u Was w domu podczas przygotowań. To również moment, gdy przyzwyczajacie się do naszej obecności. W tym czasie wykonujemy zdjęcia detali. To też świetna chwila na zrobienie małej sesji rodzinnej, podczas której powstają naturalne i czułe portrety. Wystarczy okno i wpadające miękkie światło.
W kościele podczas ceremonii jesteśmy blisko Was, aby uchwycić najważniejsze momenty: przywitanie i pobłogosławienie znakiem krzyża, polanie głowy wodą święconą, namaszczenie Krzyżmem Świętym, nałożenie białej szatki przez Mamę Chrzestną czy zapalenie świecy chrzcielnej przeważnie w wykonaniu Ojca Chrzestnego. Następnie udajemy się na przyjęcie gdzie wykonujemy zdjęcia reportażowe: życzenia, zabawę z dziećmi oraz wspólne portrety rodzinne.